Bu site, tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

Sorumlu iş modeli

Sorumluluk kelimesi ve içeriği bazılarına yük anlamındadır, özel ve iş hayatında tüm kontrolü başkalarına vererek hayatı başına gelenler olarak yaşamaya devam eder.  Bazıları ise bu dünyada yaptığı her seçimin kendi ve bütündeki etkisini görür, bu sebeple hem başkalarına hem kendine saygı göstererek kendi davranışlarının sonuçlarına sahip çıkar.

İş dünyasında etik olabilmek için sorumlu iş modelini benimsemek benim için doğru bir davranıştır.

Tekstil modasında aşırı üretimi ve tüketimin değişmesini desteklerken bunun sadece üretim aşamasında kalmasını değil koleksiyon tasarım aşamasına kadar gerilemesi gerektiğini düşünüyorum. Kendimize şunu sorabiliriz, yaptığım ürünün çevresel etkisini azaltmak için hangi kumaşlar ve tasarım işlemleri ve seçenekleri kullanırsak onun çevresel ayak izini azaltabiliriz?

Nasıl bir fırın günlük satabileceği üründen daha fazlasını alıp stoklamıyor ve harcadığı un ve suyun ziyan olmasını istemiyorsa, tekstilde de satabileceğimizden fazlasını çeşit olsun diye fazla üretirken onların da pamuk çiçeği ve suyun ziyanı olduğunu kabul etmeliyiz.

Bir pamuk t-shirt için pamuğun ekiminden ürün halinde satılana kadar 2700 litre su harcandığını bilirsek hem tasarlarken hem üretirken hem de satın alırken daha iyi seçimler yapabiliriz. Ve hemen olmasa da sonraki kuşaklara daha iyi bir dünya emanet edebiliriz.

Sepet

Satın alınabilecek başka ürün yok

Sepetiniz şu anda boş.